Ajurwedyjskie kosmetyki i pielęgnacja twarzy

Ajurwedyjskie kosmetyki i pielęgnacja twarzy

Ciało to świątynia. Tą opinię wyraża wiele starożytnych kultur w różnych regionach świata. Także w Ajurweda jest ta zasada uznawana i to bardzo szeroko ogarniająca. Tym samym dotyczy ona nie tylko odżywiania , ale również zakres produktów kosmetycznych.

Ciało i naturę utrzymać w harmonii - to jest jeden z celów Ajurweda . Obydwa zakresy powinny stać wzajemnie w zgodnej, harmonicznej relacji , ponieważ oddzielone nie są w stanie istnieć.

Dlatego obowiązują w ajurwedyjskich kosmetykach te same zasady jak w odżywianiu. To jest logiczne - kosmetyki zostają przyjęte przez ciało tak jak pożywienie. Co my jadamy i wewnętrznie zużywamy , powinno również zewnętrznie być użyte. Ajurwedyjskie kosmetyki rezygnują dlatego całkowicie z syntetycznych substancji konserwujących.

Aby, mimo tego, zachować trwałość produktów , zostały użyte substancje , jakie również są używane do konserwacji żywności. Te substancje obejmują między innymi alkohol i oleje.

Patrząc na obowiązki jakie ma skóra do spełnienia , zauważymy od razu jak ważna jest jej pielęgnacja. Skóra to największy organ ludzkiego ciała i jest odpowiedzialna nie tylko za regulację ciepła. Ona jest również naturalną barierą ochronną przed bakteriami i wirusami . Skóra jest stale wystawiona na działanie czynników środowiska zewnętrznego jak np. słońca i spalin, dlatego stała pielęgnacja jest tak istotna. W zależności od konstytucyjnejgo typu, posiada Ajurweda specjalne produkty pielęgnacji.

Twarz jest szczególnie wrażliwa i wymaga szczególnej uwagi. Ajurwedyjska pielęgnacja twarzy obejmuje nie tylko bardzo gruntowne oczyszczanie, ale również właściwą pielęgnację. Najpierw zostają otwierany pory z pomocą 10 - 15 minutowej naparówki . Również odprowadzanie szlaki jest pobudzane. Naparówki można wzbogacić olejkami eterycznymi. Różne olejki mają różne działania . Róża i rumianek mają działanie uspakajające , lukrecja uwalnia od szlaki i liść laurowy wspiera ukrwienie.

Następnie jest twarz czyszczona. To powinno się odbywać rano i wieczorem . Do tego celu mydło się nie nadaje, ponieważ niszczy naturalną warstwę ochronną skóry. Najlepsze są preparaty oczyszczające.

Po oczyszczeniu zostaje naniesiona woda oczyszczająca twarz lub Hydrolat z pomocą wacika , aby przywrócić skórze straconą w ciągu dnia, wilgotność. Następnie zostają użyte kremy. zachowana.

Raz w tygodniu należy zastosować peeling i maskę. Peeling musi być możliwie łagodny. On oczyszcza pory i wspiera ukrwienie skóry. Ponadto usuwa martwe komórki skóry. W ten sposób przyczynia się do szybszego odnawiania skóry . Mimo tego nie powinno się peelingu stosować za często , co może prowadzić do odwrotnego efektu działania i skóra będzie szybciej starzeć.
Maseczki do twarzy odżywiają skórą i dostarczają jej istotne minerały , witaminy i odżywki , które tracimy z biegiem lat. One wspierają produkcję nowych komórek i regenerują skórę.