Oczyszczające kadzidła - rytuał dla więcej skupienia

Dym i zapach powstają z pomocą ognia - to jest starożytny rytuał.Oczyszczanie pomieszczenia z pomocą dymu jest tak istotne dla energicznego klimatu , jak odkurzanie czy sprzątanie; odymianie  jast " środkiem czyszczącym"  przeciw złej energii. Ale nie tylko: kadzidło np. ma cudowne działanie przeciw  "złemu powietrzu" - i to dzięki jego silnemu, dezynfekującemu działaniu.

Adwent przed świętami jest ważnym czasem dla  odymiania, rytuałów i skupienia. To ostatnie jest tylko możliwe , jeśli nie ma w pomieszczeniu żadnych  zaburzających energii: powodem mogą być kłótnie, choroby  a nawet stan śmiertelny  i pomieszczenia są pełne  bólu, smutku, wspomnień pozostawiających ślady - tak jak i goście , naładowani negatywną energią...

Otwieranie okna nie wystarcza - kadzenie  czyści  bardziej zrównoważono, aniżeli powietrze . Nieraz są pomieszczenia, poprzez wieloletnie gromadzenie  wszelkich energii  bardzo obciążone  - nie ma się czemu dziwić , że ich mieszkańcy czują  się oklapłym. Bo od dziesięcioleci tam nie sprzątano! 

Dobre kadzenie - i tym samym - sprzątanie jest możliwe  z garstką  kadzidła , z którym idziemy przez pomieszczenia  i celowo dymimy w każdym kącie, pod łóżkiem  i w narożnikach. Dodatkowo można rozmieścić kadzidło w domu  ( ale uwaga na niebezpieczeństwo pożaru!) . Po tym konieczne jest bardzo dokładne wietrzenie - to daje świeżą energię , którą od razu czujemy.

Ale dostępne są także bardzo ciekawe   mieszaniny kadzidła , które nadają się dla codziennego sprzątania  i rozjaśniania energii. W tym celu potrzebne jest naczynie ognioodporne  ( najlepiej z drewnianym uchwytem , aby było możliwe jego noszenie jak jest gorące), węgiel kadzidła , duża zapałka do zapalenia węgla  samozapalającego i  kadzidło,  który zostaje na to położone. Ponieważ węgiel osiąga do 800 stopni Celzjusza, musimy poczekać do zmierzchu , aby kadzidło  i inne składniki nie za szybko się spaliły, 

Ogień, zapach i oczyszczanie, rozjaśniający dym dają nastrój skupienia. Człowiek staje się spokojniejszym , wiele nie jest już tak ważne  i kłopoty się od nas oddalają . W ten sposób czyścimy kadzidłem nie tylko pomieszczenia , ale troszeczkę siebie samego - kiedy ostatnio kadziłeś?