Ponowne odkrycie powolności - pozostań z duchem w równowadze

Jak w naturze znikają oznaki jesieni i wszystko przygotowuje się na przyjście zimy - jest także dla nas ludz pora pobytu w domu, pielęgnacji przyjaźni, słuchania muzyki czy czytania książek..i odkrycia powolności . Ajurweda w tym pomaga.

Hektyka terminów od rana do wieczora , złe nawyki odżywiania się , za mało ruchu i za dużo alkoholu i kawy... nikogo nie zdziwi, że wielu z nas jest "kwaśnym" i po prostu padamy ze znużenia. Bez przerw spoczynkowych czy dla przemyślenia pędzi obok nas życie - my spowalniamy tylko wtedy, gdy coś nie funkcjonuje i czujemy się nagle wyczerpanym i chorym. Dlatego apelujemy teraz , jesienią: używaj długie noce i ciemność , aby relaksować, zastanowić się nad samym sobą i powierzchniowo traktowane - po prostu nic nie robić!

Tylko człowiek, który żyje w równowadze , którego Doshas płyną w zrównoważonych proporcjach ma kontakt ze sobą samym i może podejmować prawidłowe decyzje , bo on siebie " czuje". On wie co jest dla niego dobre a co złe i to ostanie może celowo unikać oraz żyć w zjednoczeniu z naturą. Ale człowiek , który pozwala na to, że codzienna hektyka go ujarzmia poprzez wiele (często niekoniecznych) wymagań posiada stale zmniejszającą się inteligencję somatyczną. Intuicyjna " mądrość ciała" i z nią związane zdrowie - kurczą się.

Ajurweda - "nauka" o uzyskaniu i utrzymaniu równowagi wewnętrznej - jest jak skarbiec z Dalekiego Wschodu , który zawiera , dla nas ludzi cywilizowanego, nowoczesnego życia, tysiącletnie mądrości o życiu : i nie tylko dlatego nazywa się Ajurveda w tłumaczeniu - mądrość o długowieczności , w której ciało, duch i psychika na siebie wzajemnie wpływają i się wzajemnie wspierają.

Ale: to nie jest zawsze proste, położyć głową i wyłączyć się z hektyki dotychczasowego życia oraz zaczynać wszystko od nowa w nowej powolności. Nasza psychika nie chce się od razu przestawić na lenistwo , przeciwnie - w nowo powstałych wolnych przestrzeniach rozpowszechniają się kłopoty i myśli gonią jedna za drugą. Nawet jeśli przechodzimy kurację . Ajurweda ma tutaj parę odpowiednich - które pomagają w "spowolnieniu" i relaksacji: herbaty radości, kąpiele olejowe, woda różana, sole do kąpieli, kadzidło , szczególnie pachnące świece ... Olej klejnot może mieć wpływ harmonizujący. Do tego dochodzą esencje , które wspierają pocenie się w saunie, i tym samym detoksykację, olejki do masażu , które wpływają pozytywnie na relaks mięśni i spraye , które zapewniają słodki sen. I jeszcze dużo więcej!