Europa-Boom: Ajurweda zyskuje na popularności!

Czy choroby przewlekłe czy kuracje detoksykacji lub odmładzające  - Ajurweda zyskuje na popularności w Europie i prowadzi do  niesamowitych sukcesów. Ta, pochodzący ze starych Indii , tysiącletnia medycyna holistyczna lub medycyna  naturalna, może wkazywać drogę do harmonii, zdrowia i zadowolenia  - poprzez przywrócenie równowagii między trzema  zasadami działania Kapha, Pitta i Vata...

Dochodzi do zaburzeń u  Kapha, Pitta  lub Vata  lub są one bardzo słabe , prowadzi to w krótkim lub dłuższym okresie  do uczucia złego samopoczucia i choroby. Odnosi się to np. do Vata , odpowiedzialnego za przebieg  ruchu  w organiźmie  i  spójność nerwową , powstają zaburzenia w zakresie aparatu ruchowego , różnorodne bóle  i zaburzenia nerwowe.  Vata siedzi w jelicie  - gdzie tak wiele chorób ma swój początek - konieczne jest najpierw  uzdrowienie trawienia.

Ponadto, staje w centrum detoksykacja  i uwolnienie od szlaki : i to kompleksowo , często z  medycznie przygotowanymi Ghee, które muszą być pite na czczo. To "specjalne masło" uwalnia podobno , zawarte w tkance tłuszczowej  toksyny , je wiąże  i wydala. Również naczynia krwionośne są czyszczone. Dodatkowo  konieczne są parówki , masaże całego ciała z olejami  i ćwiczenia  oczyszczające jelita. I to wszystko bez telefonów i różnch nnych urządzeń i TV  -  w kursach Ajurwedy  zostaje nie tylko  poddane ciało detoksykacji, ale również duch odpoczywa. Joga, ćwiczenia oddechowe  i  relaksacyjne  są dobre dla zmysłów - Ajurweda myśli zawsze  całościowo. 

Ale nie tylko wzrasta popyt na ajurwedyjskie  kuracje , także na jej produkty: na pokarm, przyprawy , oleje masażu , herbaty , produkty pielęgnacji ciała  ,suplementy diety i   preparaty ziołowe . W produkcji  produktów ajurwedyjskich odgrywa wysoka jakość główną rolę  - obojętnie czy  według klasycznej  , tradycjonalnej metody  odpowiadającej pismom wedyjskim . Albo według nowocześniejszych , bardziej dopasowanych dla kultur europejskich  przepisów produkcji  - na przykład z  domowych ziół , które są klasyfikowane według zasad ajurwedyjskich . Aczkolwiek Ajurweda jest bardzo stara , ona się stale rozwija  nawet tylko troszeczkę... . i rozkwita w Europie jak nigdy dotąd.